Ruff-Kiss Ágnes

beszédtechnika tanár, kommunikációs szakértő, beszédtréner
  1. Mi az a sikertörténet, amire trénerként büszke voltál?

Egyik volt ügyfelem története ugrik be, akivel a business világában találkoztam. Kért tőlem külön gyakorlóanyagot. Akkor még bizonytalan volt benne, mit tud majd kezdeni vele, de aztán a beletett munkájának is köszönhetően elkezdett nyitottabb lenni és ezáltal magabiztosabban beszélni. Sőt még egy konferencián is előadott. Öröm volt látni az ugrásszerű fejlődését.

2. Mi volt trénerként az egyik legnagyobb kudarcod?

Mérnököknek tartottam online tréninget. Hiába volt konkrét koncepcióm, mégis azt vettem észre, hogy nem igazán érdekli őket a mondanivalóm. Valószínűleg már elegük volt a folyamatos online tréningekből, ezért inkább hagytam az eredeti elképzeléseimet, és inkább életszerű szituációkat hoztam be (pl. be kell jelenteni egy kolléga távozását), ami segítette a velük való együttműködésemet. Azt tanultam ebből az esetből, hogy minden tréninget, előadást az adott célcsoportra kell szabni.

3. Mi a tréneri szupererőd? 

A spontán helyzetekben megszülető humorom, a derűm és az, hogy minden életkorú, végzettségű emberhez tudok kapcsolódni, legyen szó 12 éves kisfiúról vagy rutinos felsővezetőről.

4. Miért és hogyan lettél tréner, mi motivál a hétköznapokban?

Nem tudnám megmondani, hogy mióta vagyok tréner. Zolit (Dr. Prezi – a szerk.) kérdeztem, beiratkozzunk-e tréneri iskolába, mire kibökte: Te már tréner vagy! Elsősorban tanárnak vallom magam, logopédusnak, beszédtechnika tanárnak.

Az motivál, hogy napról napra megmutathatom az embereknek, hogy a beszéd nemcsak a színészeknek, bemondóknak lehet fontos, hanem a legtöbb szakmában (és persze a magánéletben is) hatalmas előny az igényes, szép beszéd.

5. Mit tanulnál meg szívesen még?

Gondolkodom a coaching vonalban, illetve szeretnék ráerősíteni a drámapedagógiai területre. Rájöttem arra, hogy a csoportos beszédtechnika órán mekkora öröm a résztvevőknek, ha játszhatnak, játszva tanulhatnak.

6. Hol látod magad 5 év múlva?

Hasonlóan látom magam, mint most. Csapatban és egyénileg fogok dolgozni, de a csapat kap majd nagyobb hangsúlyt.

7. Kiknek segítenél/segítesz önkéntesen?

Olyan fiataloknak segítenék, akinek még nincs önálló jövedelmük. Nemrég keresett meg 3 fiatal srác, hogy podcastet indítanának és ehhez szükségük volt a beszédük fejlesztésére. Őket például videós tananyagokkal is segítettem.

8. Miért jó veled dolgozni?

Mert könnyen ráhangolódok az ügyfeleimre, oldom a hangulatot és megértem az igényeiket.  Hamar kiépítem a bizalmat és adok/fogadok visszajelzéseket.

Kövess minket a közösségi médiában: